Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Дубенским школярам та студентам розповіли про відповідальність за вчинення правопорушень: ювенальні прокурори та поліцейські зустрілися з дітьми

22 травня 2023

Прокурори Дубенської окружної прокуратури відвідали ряд районних загальноосвітніх навчальних закладів, де провели просвітницькі заходи серед школярів та студентів. 

Впродовж травня прокурори, правоохоронці, працівники ДСНС та закладів охорони здоров’я зустрілися з учнями та студентами Дубенщини з метою проведення бесід щодо прав дітей, запобігання насильству, шкідливості вживання алкоголю та тютюну, а також стосовно видів юридичної відповідальності.

Такими просвітницькими заходами вдалося охопити понад 800 учасників освітнього процесу.

Дітям максимально доступно розповіли про діяльність прокуратури та правоохоронних органів вцілому, роз’яснили особливості професії прокурора, а також причини та наслідки притягнення неповнолітніх та малолітніх до різних видів відповідальності. 

Крім того, прокурори нагадали школярам права та обов'язки дітей, які передбачені Конституцією України та нормами міжнародного права.

Варто підкреслити, що проведення подібних заходів є важливими для дітей саме у період формування їхньої правосвідомості, оскільки сьогодні в українському суспільстві спостерігається негативне явище - низький рівень особистої та суспільної правової культури, що є величезною проблемою та перешкодою для нормального функціонування не лише держави, але й суспільства вцілому. 

Тому, метою освітніх таких зустрічей є налагодження діалогу між дітьми та правоохоронцями, що в майбутньому допоможе запобігти потенційним правопорушенням та сприятиме ефективному та взаємовигідному суспільному співжиттю в Україні. 

Школярів неабияк зацікавила така ініціатива прокурорів, вони ставили багато запитань як з приводу побутових справ, так і щодо кар'єри у прокуратурі. 

Тому подібні заходи планується проводити й у майбутньому.

Матеріали Дубенської окружної прокуратури
Рівненської області