Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Інформація про роботу Дубенської місцевої прокуратури за 6 місяців 2020 року

03 серпня 2020

Однією з найгостріших проблем українського суспільства є прояви злочинності та корупції, що загрожують верховенству права, підривають основи соціальної справедливості, породжують усвідомлення безкарності за вчинення протиправних дій, негативно впливають на розвиток та функціонування держави вцілому. З метою протидії злочинності та корупції місцевою прокуратурою, у межах повноважень, постійно здійснюються заходи, які певною мірою сприяли стабілізації криміногенної ситуації, підвищенню захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

На виконання покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру» функції, місцевою прокуратурою упродовж І півріччя 2020 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів та спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на піднаглядній території, у тому числі і виконання працівниками правоохоронних органів своїх функціональних обов’язків та подолання злочинності та корупції в регіоні, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин та у сфері охорони довкілля.

За ініціативи керівництва Дубенської місцевої прокуратури протягом року проведено 4 координаційних нарад керівників правоохоронних органів міста Дубно, Дубенського, Млинівського, Демидівського та Радивилівського районів. Разом з тим, при керівнику місцевої прокуратури з 01.01.2020 по 30.06.2020 проведено 77 оперативних нарад із різних питань задля належного функціонування та покращення ефективності роботи підлеглих працівників та працівників правоохоронних органів.

Водночас, функціонують і раніше утворені Дубенською місцевою прокуратурою міжвідомчі робочі групи з питань 1) виявлення, розкриття та розслідування правопорушень, пов’язаних з незаконними порубками лісу; 2) протидії вчиненню кримінальних правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми; 3) своєчасного виявлення, розкриття та ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з розкраданням і нецільовим використанням бюджетних коштів у сфері водо-, газо-, теплопостачання; 4) з питань протидії вчиненню злочинів проти власності; 5) у сфері запобігання та протидії корупції на території міста Дубно, Дубенського, Демидівського, Млинівського та Радивилівського районів, їх оперативного розкриття та розслідування, 6) з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

Одночасно повідомляю, що з метою поновлення порушених інтересів держави, місцевою прокуратурою здійснюється представництво таких інтересів, якщо їх захист не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесена діяльність щодо захисту порушених прав держави, а також у разі відсутності такого органу.

Так, упродовж 6 місяців 2020 року місцевою прокуратурою пред’явлено 14 позовних заяв, на загальну суму 32 млн. 679 тис. грн., провадження у яких відкрито протягом звітного періоду, 2 подано у порядку цивільного судочинства, 7 – господарського, 4 – адміністративного та 1 – кримінального. Судами протягом 6 місяців 2020 року задоволено 4 позовів на суму 9 млн. грн.

Зокрема,місцевою прокуратурою скеровано до Млинівського районного суду Рівненської області позовну заяву в інтересах Рівненської обласної державної адміністрації, Млинівської районної державної адміністрації до особи про повернення земельної ділянки водного фонду, загальною площею 9,186 га, вартістю 8,9 млн. грн. Рішенням Млинівського районного суду Рівненської області у справі №566/443/20 від 18.05.2020 позовні вимоги заступника керівника Дубенської місцевої прокуратури задоволено, користувача зобов’язано  повернути земельну ділянку водного фонду Рівненській обласній державній адміністрації.

На виконання функцій, передбачених ст. 1311 Конституції України, за фактом виявленого порушення інтересів держави, Дубенською місцевою прокуратурою підготовлено та до Господарського суду Рівненської області скеровано позовну заяву в інтересах Рівненської обласної ради, Дубенської районної державної адміністрації  до одного з місцевих ФОП про повернення земельної ділянки водного фонду та водного об’єкту, площею 7,1 га, загальною вартістю 2, 5 млн. грн.

Крім того, в інтересах держави в  особі  Дубенської міської ради, Управління економіки і власності  Дубенської міської ради місцевою прокуратурою до Господарського суду Рівненської області скеровано позовну заяву до ГО «Спортивний клуб «Карамель фітнес-клуб» про розірвання договору оренди, стягнення заборгованості з орендної плати у розмірі 51591 грн., нарахованої пені у розмірі 4956 грн., та повернення комунального майна, вартістю 2,9 млн.грн.

В порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі Вовковиївської сільської ради Демидівського району Рівненської області до ТзОВ «ХАВЕСТ-АГРО» скеровано до Господарського суду Рівненської області  позовну заяву про визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельних ділянок, загальною площею 35 га, вартістю 17 млн.грн., аналогічний позов впродовж звітного періоду скеровано в інтересах держави в особі Крупецької сільської ради Радивилівського району до ТзОВ «Агрофірма Трипілля» про визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельних ділянок, загальною площею 4 га, вартістю 6 млн.грн.

З метою активізації роботи з виявлення та припинення корупційних правопорушень наказом керівника місцевої прокуратури діє створена наказом керівника постійно діюча міжвідомча група з питань виявлення фактів корупції та вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією у складі керівників Дубенської місцевої прокуратури, СВ Дубенського ВП ГУНП в області та Дубенського міжрайонного відділу СБУ в Рівненській області.

У сфері протидії злочинності та корупції у поточному році місцевою прокуратурою внесено 4 подання в порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції».

Водночас у провадженні Дубенського міськрайонного, Млинівського, Демидівського та Радивилівського районних судах з 01.01.2020 перебувало 10 протоколів про вчинення посадовими особами адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. На даний час рішеннями місцевих судів 5 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

З метою вжиття, передбачених ст.ст.254, 257 КУпАП, заходів, місцевою прокуратурою у продовж 6 місяців 2020 року скеровано до Управління захисту економіки в Рівненській області матеріали за 7 фактами вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. На усунення виявлених фактів порушення вимог антикорупційного законодавства, місцевою прокуратурою у першому півріччі 2020 року внесено, у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», 4 подання.

Не менше уваги приділено і забезпеченню нагляду за додержанням законів органами Національної поліції при виконанні ними покладених на них обов’язків.

Так, в поточному році виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 12 вчинених (раніше не обліковані) злочини. За січень-червень поточного року процесуальними керівниками скасовано 57 постанов слідчих про закриття кримінального провадження, напроти 48 минулорічних за аналогічний період. З метою забезпечення проведення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування та неухильного дотримання слідчими вимог КПК України при проведенні такого розслідування у кримінальних провадженнях прокурорами надано 582 письмових вказівок слідчим (проти 537 – за аналогічний період минулого року).

З метою забезпечення належної поведінки підозрюваних, запобігання можливості останніх переховуватись від органів досудового розслідування та (або) суду та уникнення ризиків, які можуть негативно вплинути на хід досудового розслідування місцевою прокуратурою до суду подано 32 клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу, з них – 18 про тримання під вартою.

Щодо підтримання публічного обвинувачення, слід зазначити, що станом на 30.06.2020 у Млинівському, Радивилівському та Демидівському районних судах, Дубенському міськрайонному суді з початку поточного року прокуратурою забезпечено участь прокурорів у розгляді 204 кримінальних справах, з них 94 з ухваленням судом обвинувального вироку, з яких 23 осіб засуджено до реальної міри покарання у виді позбавлення або обмеження волі. Також, місцевою прокуратурою забезпечено участь у 138 судових засіданнях, пов’язаних з виконанням вироків у кримінальних провадженнях.

На території обслуговування місцевої прокуратури з 01.01.2020 по 30.06.2020 усього зареєстровано 1131 кримінальне правопорушення, на противагу 1206 за аналогічний період минулого року або на 6,2% менше. Менше було вчинено злочинів на території Радивилівського району (208 на противагу 215 минулорічних, що становить зменшення росту злочинності на 3,3%), Млинівського району (244 проти 285 минулорічних).

Загалом на території Дубенського, Млинівського, Демидівського, Радивилівського районів та м. Дубно за 6 місяців 2020 року зменшилась кількість вчинення усіх злочинів за критерієм тяжкості. Так, наприклад, зменшилась кількість тяжких злочинів (177 за 6 місяців 2020 року  на противагу 193 таким злочинам за 6 місяців 2019 року).

Водночас, суттєво зменшився ріст злочинності у сфері власності, оскільки з 01.01.2020 по 30.06.2020 зареєстровано 308 таких злочинів, на противагу 346 за аналогічний період поточного року, що у більші мірі залежить від значної кількості вироків місцевих судів, якими винних осіб засуджено до реальної міри позбавлення волі.

Позитивними змінами у боротьбі зі злочинністю та корупцією є значне зменшення вчинення злочинів групою осіб. Так, протягом 6 місяців 2012 року на території м.Дубно та Дубенського району таких злочинів вчинено 3 на противагу 8минулорічним.

Водночас, менше обліковано і злочинів, які вчинені у стані алкогольного сп'яніння, з 9 минулорічних до 7 цьогорічних. Так, на території м.Дубно та Дубенського району за 6 місяців 2020 року вчинено 2 злочини особами у стані алкогольного сп’яніння (6місяців 2019 року - 6), Млинівського району – 2 на противагу 1минулорічному, Радивилівського району – 0 (3 за 6 місяців 2019 року), та на території Демидівського району з 01.01.2020 по 30.06.2020 вчинено 3 злочини у стані алкогольного сп'яніння, коли за аналогічний період минулого року злочини у стані алкогольного сп’яніння не вчинялись.

Щодо вчинення злочинів іноземними громадянами, то з 01.01.2020 по 30.06.2020 зареєстровано лише 2 таких кримінальних правопорушень, коли протягом аналогічного періоду минулого року таких злочинів було 3.

Не залишено поза увагою і стан протидії злочинності та корупції у сфері захисту прав і свобод дітей.

Випадків вчинення неповнолітніми особливо тяжких та резонансних кримінальних правопорушень не допущено.

Впродовж 6 місяців 2020 року у сфері захисту прав дітей місцевою прокуратурою пред’явлено 5 (п’ять) позовних заяв на загальну суму 3 млн. 47 тис. грн.

Водночас, активно здійснюється представницька діяльність з метою захисту неповнолітніх. Так, 12.03.2020 до Господарського суду Рівненської області скеровано позовну заяву в інтересах держави в особі  Управління освіти Дубенської міської ради до фізичної особи-підприємця про розірвання договору оренди, стягнення заборгованості з орендної плати у розмірі 26,7 тис.грн., нарахованої пені 1525 грн., та повернення комунального майна, площею 220,6 кв.м, вартістю 3 млн. 19 тис.грн.

Окрім того, місцевою прокуратурою захищено права 122 неповнолітніх – учнів Смизької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  шляхом подання до Рівненського окружного адміністративного суду адміністративного позову до Смизької селищної ради Дубенського району Рівненської області про визнання протиправною бездіяльність Смизької селищної ради та зобов’язання вчинити певні дії щодо звільнення від плати за харчування учнів 5-11 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,  який задоволений в повному обсязі та, станом на 30.06.2020 рішення суду виконано.

Впродовж звітного періоду місцевою прокуратурою та її відділами підготовлено позовні заяви в інтересах держави у сфері належної  організації  освітнього процесу та забезпечення безпечних умов навчання для дітей.

Зокрема, прокурорами місцевої прокуратури до Рівненського окружного адміністративного суду скеровано два адміністративні позови з вимогами про визнання бездіяльності протиправною Привільненської сільської ради Дубенського району та зобов’язання останньої вчинити певні дії у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху на прилеглих до навчальних закладах дорогах з метою захисту життя та здоров’я дітей.

Дубенською місцевою прокуратурою упродовж 6 місяців 2020 року проведено перевірки діяльності органів Національної поліції, органів з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції щодо додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян на території Дубенського, Радивилівського, Млинівського та Демидівського районів. За результатами проведених перевірок з 1 січня поточного року місцевою прокуратурою внесено 16 актів реагування, за результатами розгляду яких 12 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

У зв’язку з курсом інтеграції України органами прокуратури налагоджену міжнародну діяльність та співпрацю України з суб’єктами міжнародних відносин, цьогоріч місцевою прокуратурою виконано 6 запитів компетентних органів іноземних держав про надання міжнародної правової допомоги, з яких за результати розгляду 1 клопотання окружної прокуратури Республіки Польща до ЄРДР, в порядку перейняття, внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення.

Постійно ведеться робота з прийому громадян. Щосереди проводиться прийом громадян керівником Дубенської місцевої прокуратури, щовівторка – першим заступником керівника місцевої прокуратури, щочетверга –  заступником керівника місцевої прокуратури. Однак, на даний час, у зв’язку із запровадженням карантинних заходів на території Рівненської області проведення особистого прийому громадян призупинено.

Крім того, запроваджено графік виїзного прийому громадян керівництвом Дубенської місцевої прокуратури до Радивилівського та Млинівського відділів Дубенської місцевої прокуратури.

За 6 місяців 2020 року до місцевої прокуратури надійшло 109 (проти 155 звернень за аналогічний період минулого року) звернень, з яких 45 розглянуто, 64 - скеровано за належністю для вирішення до інших відомств. З числа облікованих звернень 4 прийнято на особистому прийомі, на противагу 30 минулорічним за аналогічний період.

Крім того, місцевою прокуратурою на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» протягом І півріччя 2020 року розглянуто 1 запит, який скеровано для виконання до прокуратури Рівненської області (з 01.01.2019 по 30.06.2019 до місцевої прокуратури надійшло 4 запити на доступ до публічної інформації, у яких надано роз’яснення).

Також, з метою повернення довіри до органів прокуратури, інформування населення про діяльність місцевою прокуратури, стан законності та протидії злочинності та корупції місцевою прокуратурою проводиться тісна співпраця із засобами масової інформації. Здійснено 161 виступів у засобах масової інформації, на противагу 150 таким виступам за аналогічний період минулого року.

Про результати роботи місцевої прокуратури інформую на виконання вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру».

 

Матеріали Дубенської місцевої прокуратури
Рівненської області