Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Інформація про роботу Дубенської окружної прокуратури на території Дубенського району у першому півріччі 2022 року

30 червня 2022

Дубенською окружною прокуратурою впродовж першого півріччя 2022 року спрямовувалися зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Так, за участі керівників органів влади та місцевого самоврядування 08.06.2022 проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Дубенського району, на якій обговорювались питання стану запобігання та боротьби зі злочинністю в умовах воєнного стану, насамперед протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним із наданням відсічі збройній агресії російської федерації, та на пріоритетних напрямах на території Дубенського району за 5 місяців 2022 року

Зокрема, відмічається зниження майже на 27,5% загального рівня злочинності. Так, зменшилась кількість вчинених тяжких (-43,1%), нетяжких злочинів (-42,5%) та кримінальних проступків (-53,9%). Рівень злочинності на 10 тис. населення по району становить 17,3 злочинів, що менше як по області – 24,4 злочинів.

Протягом першого півріччя 2022 року до територіальних підрозділів поліції, що знаходяться під юрисдикцією окружної прокуратури, надійшло 7630 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, які обліковано в єдиному обліку.

Органами досудового розслідування району зареєстровано понад 30 кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів, пов’язаних із збройним конфліктом, зокрема, за повідомленнями осіб щодо безвісного зникнення громадян та військовослужбовців, пошкодження та викрадення майна на території інших областей, які потерпіли від повномасштабного вторгнення.

Разом з тим, зусилля правоохоронних органів району зосереджено на вжитті спільних узгоджених дій з виявлення і припинення на території району кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збройною агресію російської федерації, зокрема, щодо колабораціонізму, виправдування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників, а також пов’язаних із розкраданням та привласненням гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги тощо. 

Впродовж поточного року вжито заходів для протидії корупційним проявам. Зокрема, до суду скеровано 8 обвинувальних актів щодо корупційних кримінальних правопорушень, а також 3 – щодо кримінальних правопорушень в бюджетній сфері.  

У зв’язку зі змінами законодавства та передачі повноважень щодо розпорядження землями органами місцевого самоврядування, за результатами  вивчення стану законності в сфері земельних правовідносин, в поточному році до суду скеровано 2 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях вказаної категорії. 

Не менш актуальним залишається питання щодо виявлення та розслідування кримінальних правопорушень у сфері охорони навколишнього природного середовища, щодо фактів незаконного видобутку надр, лісокористування та охорони об’єктів водного фонду. До суду впродовж 2022 року скеровано 3  кримінальні провадження в цій сфері (1 – за ч.1 ст. 246 КК України та 2 – за ч.1 ст. 185 КК України). 

Прокурорами упродовж 6 місяців 2022 року здійснювалося процесуальне керівництво у 2836 кримінальних провадженнях, які розслідувались органами поліції району, у 801 з яких досудове розслідування закінчено: 232 з обвинувальними актами направлено до суду (25 – з угодами про визнання винуватості, 8 – з угодами про примирення між підозрюваним та потерпілим), 16 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру – 2. Станом на 30.06.2022 у залишку перебувало 2035 кримінальних проваджень.

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове розслідування, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 569 письмових вказівок слідчим/дізнавачам, погоджено 24 клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (12 – про тримання під вартою, 6 – про домашній арешт, 6 – про особисте зобов’язання); процесуальними керівниками скасовано 56 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінального провадження; виявлено 12 кримінальних правопорушень, раніше не облікованих органами поліції, за результатами досудового розслідування яких до суду скеровано 6 обвинувальних актів.

Працівниками окружної прокуратури забезпечено участь у 210 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням обвинувального вироку – 89 та у 53 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, судами винесено впродовж 2022 року 6 вироків на підставі угод про примирення та 22 – про визнання винуватості.

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 6 місяців 2022 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено у порядку ч. 3 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» 8 подань, за результатами розгляду яких 1 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 4 адміністративних справ. За результатами розгляду яких, судами притягнуто до адміністративної відповідальності 2 осіб – накладено стягнення у вигляді штрафу. 

За результатами здійснення представницької діяльності окружною прокуратурою впродовж 6 місяців 2022 року пред’явлено 7 позовів на суму 7,147 млн. грн (за 6 місяців 2021 року – 9 позовів на суму 644,122 млн. грн.), з них: з питань земельних відносин – 3 на суму 4,823 млн. грн, у сфері охорони навколишнього природного середовища – 1 на суму 1,001 млн. грн, у бюджетній сфері – 1 на 909,999 тис. грн., з питань державної та комунальної власності – 1. 

Судами задоволено 5 позовів на суму 5,06 млн. грн. (6 місяців 2021 року – 5 на суму 706 тис. грн.), з них: в бюджетній сфері 1 на 50 тис. грн., у сфері державної та комунальної власності судами задоволено 2 позови на суму 187 тис. грн., з питань земельних відносин – 2 на 4823 тис. грн.

Закрито 1 провадження у зв’язку з добровільним виконанням вимог прокурора.  

Реально виконано судових рішень на суму 3,897 млн. грн. Повернуто 197 га земель.

Крім того, пред’явлено 2 позови в сфері охорони дитинства. Розглянуто судами 6 позовних заяв, за результатами чого 5 позовів на суму 7982 тис. грн. задоволено, 1 провадження у справі закрито у зв’язку з добровільним виконанням вимог прокурора на суму 3510 тис. грн.
За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, окружною прокуратурою внесено 11 актів прокурорського реагування, з яких 8 розглянуто та задоволено. 

Впродовж 6 місяців 2022 року до Дубенської окружної прокуратури надійшло 78 звернень, з яких вирішено – 40, за належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання, надіслано 31.

На особистому прийомі працівниками прокуратури прийнято 4 звернення громадян, 3 з яких – безпосередньо керівником прокуратури.

Протягом першого півріччя поточного року до окружної прокуратури запити на інформацію не надходили.

Окружною прокуратурою проведено 46 виступів в засобах масової інформації, з яких 1 – у друкованих ЗМІ, 43 – у мережі інтернет.

Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Матеріали Дубенської окружної прокуратури
Рівненської області