Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Інформація про роботу Дубенської окружної прокуратури на території Дубенського району у 2022 році

06 лютого 2023

Дубенською окружною прокуратурою впродовж 2022 року спрямовувалися зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Зокрема, впродовж 2022 року на території району відмічається зростання рівня злочинності на 56%. 

Так, кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень зросла у окремих територіальних громадах Дубенського району - 419 проти 268: Варковицька – 9 (+80,0%), Вербська – 26  (у 8,7 разів), Дубенська – 157 (+84,7%), Козинська – 11 (+10,0%), Крупецька – 11 (+22,2%), Мирогощанська – 10 (+11,1%), Млинівська – 55 (+31,0%), Острожецька – 24 (4, у 6 разів), Підлозцівська – 3 (1, у 3 рази), Повчанська – 7 (0), Привільненська – 21 ( у 3 рази), Радивилівська – 27 (+42,1%), Семидубська – 4 (у 4 рази), Ярославицька – 7 (+75,0%).

Рівень злочинності на 10 тис. населення по Дубенському району становить 57,8 злочинів, що менше як по державі (88,1 злочинів) та по Рівненській області (64,7 злочинів). 

Протягом 2022 року до територіальних підрозділів поліції, що знаходяться під юрисдикцією окружної прокуратури, надійшло 15642 заяви і повідомлень про кримінальні правопорушення, які обліковано в єдиному обліку.

Зусилля правоохоронних органів району зосереджено на вжитті спільних узгоджених дій з виявлення і припинення на території району кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збройною агресію російської федерації, зокрема, щодо колабораціонізму, виправдування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників, а також пов’язаних із розкраданням та привласненням гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги тощо. 

Органами досудового розслідування Дубенського району зареєстровано 1 злочин щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканість України; зареєстровано 1 факт державної зради (Смизька територіальна громада) та 1 злочин щодо колабораційної діяльності; за фактами незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв, або безоплатної допомоги зареєстровано 2 кримінальні провадження (Дубенська та Млинівська територіальні громади); обліковано 2 кримінальних правопорушення щодо легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (Дубенська територіальна громада.

Впродовж поточного року вжито заходів для протидії корупційним проявам. Зокрема, до суду скеровано 14 обвинувальних актів щодо корупційних кримінальних правопорушень, а також 3 – щодо кримінальних правопорушень в бюджетній сфері.  
У зв’язку зі змінами законодавства та передачі повноважень щодо розпорядження землями органами місцевого самоврядування, за результатами  вивчення стану законності в сфері земельних правовідносин, в 2022 році до суду скеровано 3 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях вказаної категорії. 

Не менш актуальним залишається питання щодо виявлення та розслідування кримінальних правопорушень у сфері охорони навколишнього природного середовища. До суду впродовж 2022 року скеровано 4  кримінальні провадження в цій сфері.

Прокурорами окружної прокуратури впродовж 2022 року здійснювалося процесуальне керівництво у 3645 кримінальних провадженнях, які розслідувались органами поліції району, у 1588 з яких досудове розслідування закінчено: 358 з обвинувальними актами направлено до суду (з угодою про визнання винуватості – 26, у угодою про примирення – 3), 6 – клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру, 10 – клопотань про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності. Станом на 31.12.2022 у залишку перебувало 2057 кримінальних проваджень.

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове розслідування, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 911 письмових вказівок слідчим/дізнавачам, погоджено 43 клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (24 – про тримання під вартою, 14 – про домашній арешт, 8 – про особисте зобов’язання); процесуальними керівниками скасовано 107 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінального провадження; виявлено 16 кримінальних правопорушень, раніше не облікованих органами поліції, за результатами досудового розслідування яких до суду скеровано 6 обвинувальних актів.

Прокурорами окружної прокуратури забезпечено участь у 512 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням обвинувального вироку – 226 та у 123 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, судами винесено впродовж 2022 року 17 вироків на підставі угод про примирення та 52 – про визнання винуватості.

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 2022 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено у порядку ч. 3 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» 10 подань, за результатами розгляду яких 2 посадові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 4 адміністративних справ. За результатами розгляду яких, судами притягнуто до адміністративної відповідальності 2 осіб – накладено стягнення у вигляді штрафу. 

За результатами здійснення представницької діяльності окружною прокуратурою впродовж 2022 року пред’явлено 23 позови на суму 535 млн. грн., з них: з питань земельних відносин – 7 на суму 509,5 млн. грн, у сфері охорони навколишнього природного середовища – 6 на суму 17,4 млн. грн, у бюджетній сфері – 2 на 938 тис. грн., з питань державної та комунальної власності – 4 на 6,57 млн.грн. 
Судами задоволено 16 позовів на суму 519 млн. грн., з них: в бюджетній сфері 2 на 50 тис. грн., у сфері державної та комунальної власності судами задоволено 2 позови на суму 187 тис. грн., з питань охорони навколишнього природного середовища – 3 на 9521 тис. грн., з питань земельних відносин – 6 на суму 508,9 млн.грн. 

Крім того, пред’явлено 5 позовів в сфері охорони дитинства на суму 9,1 млн.грн. Розглянуто судами 5 позовних заяв, за результатами чого 5 позовів на суму 7982 тис. грн. задоволено, 1 провадження у справі закрито у зв’язку з добровільним виконанням вимог прокурора на суму 3510 тис. грн.

Реально виконано судових рішень на суму 512,8 млн. грн. Повернуто 301 га земель.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, окружною прокуратурою внесено 19 актів прокурорського реагування, які розглянуто та задоволено, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 14 осіб. 

Впродовж 2022 року до окружної прокуратури надійшло 190 звернень, за результатами розгляду яких у 105 – надано письмові роз’яснення, 2 – задоволено, 64 – скеровано за належністю до інших відомств, 2 – повернуто заявникам або залишено без розгляду, 9 – виключено з обліку звернень з внесенням відомостей до ЄРДР.  

На особистому прийомі прийнято 11 звернень, з них керівником окружної прокуратури – 6.

Впродовж 2022 року до окружної прокуратури надійшов 1  запит на доступ до публічної інформації, автору якого надано відповідь.

Також, керівником окружної прокуратури проводиться інформування органів влади про результати роботи окружної прокуратури за 6 та 12 місяців. Так, впродовж 2022 року керівником окружної прокуратури здійснено 23 таких виступи на території Дубенського району (в тому числі 1 виступ на сесії Дубенської районної ради). Всього окружною прокуратурою здійснено 124 виступи в засобах масової інформації .

Окружною прокуратурою проведено 46 виступів в засобах масової інформації, з яких 1 – у друкованих ЗМІ, 43 – у мережі інтернет.

Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Матеріали Дубенської окружної прокуратури
Рівненської області