Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Інформація про роботу Дубенської окружної прокуратури на території Дубенського району у першому півріччі 2021 року

20 липня 2021

Протягом першого півріччя 2021 року Дубенською окружною прокуратурою спрямовувалися зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Так, за участі керівників органів влади та місцевого самоврядування проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Дубенського району, на якій обговорювались питання стану запобігання і протидії злочинності, в тому числі підліткової, та визначались відповідні скоординовані заходи.

Завдяки вжитим заходам рівень розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування у м. Дубно, колишніх Дубенському, Радивилівському, Демидівському та Млинівському районах становить відповідно 57,7%, 55,2%, 64,8%, 71,4% та 64,7%, що вище середньо обласного показника (52,7%).

Завдяки вжитим заходам, у тому числі налагодженій співпраці з органами поліції району, рівень розкриття кримінальних правопорушень в Дубенському районі вдалось суттєво збільшити.

Зокрема, збільшилась кількість викритих кримінальних правопорушень у лісовій сфері у Дубенському районі, в тому числі викрито злочин у сфері службової діяльності; проти довкілля у колишніх Дубенському, Млинівському та Радивилівському районах; у сфері обігу наркотичних засобів, зокрема, щодо незаконного виробництва, виготовлення, придбання наркотичних засобів з метою збуту, у колишньому Млинівському районі та м. Дубно.

Продовжується позитивна тенденція щодо зменшення кількості особливо тяжких злочинів (у колишньому Радивилівському районі); проти власності (у м. Дубно, колишніх Дубенському, Млинівському, Радивилівському районах, у тому числі крадіжок (у м. Дубно, колишніх Дубенському, Млинівському, Радивилівському районах), грабежів (у колишніх Радивилівському та Дубенському районах); проти безпеки руху та експлуатації транспорту (у м. Дубно та колишньому Млинівському районі); проти виборчих , трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина (у колишніх Радивилівському та Млинівському районах).

При цьому, зросла кількість облікованих кримінальних правопорушень, проти життя і здоров’я особи, у тому числі умисних тяжких тілесних ушкоджень (у колишньому Млинівському районі), умисних вбивств (у м. Дубно); проти безпеки руху та експлуатації транспорту (у Дубенському районі).

Протягом першого півріччя 2021 року до територіальних підрозділів поліції, що знаходяться під юрисдикцією окружної прокуратури, надійшло 9130 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, які обліковано в єдиному обліку.

Прокурорами упродовж 6 місяців 2021 року здійснювалося процесуальне керівництво у 3932 кримінальних провадженнях, які розслідувались органами поліції району (2322 слідчими поліції та 1610 дізнавачами поліції), у 1105 з яких досудове розслідування закінчено: 209 з обвинувальними актами направлено до суду, 40 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру – 2. Станом на 30.06.2020 у залишку перебувало 2827 кримінальних проваджень.

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове розслідування, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 588 письмових вказівок слідчим/дізнавачам, погоджено 24 клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (8 – про тримання під вартою, 13 – про домашній арешт, 3 – про особисте зобов’язання); процесуальними керівниками скасовано 56 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінального провадження; виявлено 12 кримінальних правопорушень, раніше не облікованих органами поліції, за результатами досудового розслідування яких до суду скеровано 6 обвинувальних актів. 

Працівниками окружної прокуратури забезпечено участь у 265 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням обвинувального вироку – 142 та у 28 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, судами винесено впродовж 2021 року 7 вироків на підставі угод про примирення та 26 – про визнання винуватості.

Залишається активною діяльність місцевої прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 6 місяців 2021 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, місцевою прокуратурою внесено у порядку ч.3 ст.65-1 Закону України «Про запобігання корупції» 5 подань, за результатами розгляду яких 1 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Крім того, за виявленими фактами можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою у 6 випадках зібрані матеріали скеровано до Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 14 адміністративних справ. За результатами розгляду судами 8 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності – накладено стягнення у вигляді штрафу (або 57,1% від кількості розглянутих, по області 84,8%).

За процесуального керівництва прокурорів окружної прокуратури, слідчими підрозділами відповідних територіальних відділень поліції завершено досудове розслідування із направленням до суду обвинувальних актів у 5 кримінальних провадженнях за фактами вчинення корупційних злочинів. За результатами судового розгляду кримінальних проваджень зазначеної категорії, 5 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності та призначено покарання у межах санкцій відповідних статтей Кримінального кодексу України.

Досягнуто позитивних результатів представницької діяльності.

Зокрема, впродовж 6 місяців 2021 року пред’явлено 9 позовів на суму 644,122 млн грн (за 6 міс. 2020 року – 9 позовів на суму 47,5 млн. грн.), з них: з питань земельних відносин – на суму 641,7 млн грн, у сфері охорони навколишнього природного середовища – на суму 143 тис. грн, з питань державної та комунальної власності на 1,9 млн грн, у бюджетній сфері – на 10 тис. грн.

Судами задоволено 5 позовів на суму 706 тис. грн. (6 міс. 2020 року – на суму 8,8 млн грн.), з них: у сфері державної та комунальної власності судами задоволено позовів на суму 670 тис. грн.

Закрито 3 провадження у зв’язку з добровільним відшкодуванням на загальну суму 1,2 млн грн.

Реально виконано судових рішень на суму 33,6 млн. грн, що становить 78,7 %, при середньому по області 59,9 %, по державі –52,3 %. Повернуто 67,51 га земель.

Крім того, пред’явлено 13 позовів на загальну суму 8,539 млн. грн. в сфері охорони дитинства, з яких на даний час вже 4 розглянуті.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, окружною прокуратурою внесено 10 актів прокурорського реагування, з яких 9 розглянуто та задоволено. До відповідальності притягнуто 5 посадових осіб.

Впродовж 6 місяців 2021 року до Дубенської окружної прокуратури надійшло 124 звернення, з яких вирішено – 86, за належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання, надіслано 38.

На особистому прийомі працівниками прокуратури прийнято 25 звернень громадян, 11 з яких – безпосередньо керівником прокуратури.

Протягом першого півріччя поточного року до окружної прокуратури надійшов 1 запит на інформацію, який надіслано за належністю розпоряднику інформації.

Протягом вказаного періоду проведено 68 виступів в засобах масової інформації, з яких 14 – у друкованих ЗМІ, 7 – електронних, 47 – у мережі інтернет. Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Матеріали Дубенської окружної прокуратури
Рівненської області