Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Інформація про стан законності на території Дубенського району в 2018 році

14 січня 2019

Однією з найгостріших проблем українського суспільства є прояви злочинності та корупції, що загрожують верховенству права, підривають основи соціальної справедливості, знищують віру людей в інститути влади, негативно впливають на розвиток та функціонування держави в цілому. З метою протидії злочинності та корупції місцевою прокуратурою, у межах повноважень, постійно здійснюються заходи, які певною мірою сприяли стабілізації криміногенної ситуації, підвищенню захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

На виконання покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру» функції, місцевою прокуратурою упродовж 2018 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів та спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на піднаглядній території, у тому числі і виконання працівниками правоохоронних органів своїх функціональних обов’язків та подолання злочинності та корупції в регіоні, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин та у сфері охорони довкілля.

За ініціативи керівництва Дубенської місцевої прокуратури протягом року проведено 8  координаційних нарад керівників правоохоронних органів міста Дубно, Дубенського, Млинівського, Демидівського та Радивилівського районів. Разом з тим, при керівнику місцевої прокуратури з 01.01.2018 по 31.12.2018 проведено 196 оперативних нарад із різних питань задля належного функціонування та покращення ефективності роботи підлеглих працівників та працівників правоохоронних органів.

Водночас, функціонують і раніше утворені Дубенською місцевою прокуратурою міжвідомчі робочі групи з питань 1) виявлення, розкриття та розслідування правопорушень, пов’язаних з незаконними порубками лісу; 2) протидії вчиненню кримінальних правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми; 3) своєчасного виявлення, розкриття та ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з розкраданням і нецільовим використанням бюджетних коштів у сфері водо-, газо-, теплопостачання; 4) з питань протидії вчиненню злочинів проти власності; 5) у сфері запобігання та протидії корупції на території міста Дубно, Дубенського, Демидівського, Млинівського та Радивилівського районів, їх оперативного розкриття та розслідування, 6) з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

У травні поточного року Дубенською місцевою прокуратурою проведено спільну нараду за участі керівників правоохоронних органів регіону, на якій розроблені заходи щодо виявлення на території міста та району так званих «реабілітаційних центрів», оскільки особи, які не мають постійного місця проживання, або ж ті, хто потребує лікування від нарко-, алко- та ігрової залежності часто звертаються до так званих «реабілітаційних центрів», де людям пропонують притулок, лікування та харчування. Однак, трапляються і випадки утримання у таких центрах громадян силоміць, незаконно позбавляючи їх волі, примушуючи до безкоштовної праці. 

Крім того, протягом 2018 року місцевою прокуратурою приділялась значна увага поширенню правової свідомості та культури серед учнів шкіл районів та м. Дубно. Так, прокурори Дубенської місцевої прокуратури відвідали ряд місцевих та районних навчальних закладів, де провели планові навчання серед школярів та ознайомили дітей з діяльністю органів прокуратури та правоохоронних органів вцілому, у доступній для школярів формі розповіли про особливості професії прокурора, а також про види правової відповідальності, причини та наслідки притягнення неповнолітніх та малолітніх до різних видів відповідальності. Крім того, пояснили школярам права та обов'язки громадян та дітей, які передбачені законодавством України, зокрема Конституцією, а також нормами міжнародного права.

Також, з метою поновлення порушених інтересів держави, місцевою прокуратурою здійснюється представництво таких інтересів, якщо їх захист не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесена діяльність щодо захисту порушених прав держави, а також у разі відсутності такого органу. Упродовж 12 місяців 2018 року місцевою прокуратурою пред’явлено 46 позовних заяв, на загальну суму 16, 66 млн. грн. З 46 позовних заяв, провадження у яких відкрито протягом звітного періоду, 18 подано у порядку цивільного судочинства, 11 – господарського, 4 – адміністративного та 13 – кримінального. Судами протягом 2018 року задоволено 19 позовів на суму 13 060 тис. грн. (23 позови на суму 11 914 тис. грн. за 12 місяців 2017 року). 

Зокрема, місцевою прокуратурою скеровано до Господарського суду міста Києва позовну заяву в інтересах Дубенської міської ради до ПАТ «КОМПАНІЯ «РАЙЗ» про відшкодування збитків у формі упущеної вигоди в сумі 7 186, 95 тис. грн. Так, в ході моніторингу місцевою прокуратурою офіційного сайту Державної архітектурно - будівельної інспекції України встановлено, що 24.09.2015 ДАБІ України на підставі акту готовності до експлуатації зареєстровано сертифікат про відповідність закінченого будівництвом об’єкта, розташованого в  м. Дубно. Замовник будівництва із заявою до Дубенської  міської ради не звертався та відповідний договір пайової участі не укладав, внаслідок чого місцевий  бюджет недоотримав 7 186 947,28  грн.

На виконання функцій передбачених ст. 1311 Конституції України, за фактом виявленого порушення інтересів держави, Дубенською місцевою прокуратурою підготовлено та подано до Господарського суду міста Києва позовну заяву про стягнення на користь Дубенської міської ради 7 186 947,28 грн. збитків, яка задоволена в повному обсязі. 

Також, місцевою прокуратурою скеровано до Господарського суду Рівненської області позовну заяву в інтересах держави в особі Дубенської міської ради до Дочірнього підприємства «Орнамент» колективного підприємства «Слов’янка»  про повернення земельної ділянки площею 0,2153 га вартістю 1 280,11 тис. грн. Рішенням Господарського суду Рівненської області від 15.05.2018 позов місцевої прокуратури задоволений в повному обсязі.

Окрім того, місцевою прокуратурою скеровано до Господарського суду Рівненської області  позов до Дочірнього підприємства «Орнамент» колективного підприємства «Слов’янка»  про стягнення 101 580, 65 грн. збитків завданих внаслідок використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів. Рішенням Господарського суду Рівненської області від 12.06.2018 позовні вимоги задоволені в повному обсязі.

Також, місцевою прокуратурою скеровано до Господарського суду Рівненської області позовну заяву до ПП «Торговий дім «Оріана» про повернення земельної ділянки загальною вартістю 2,2 млн. грн., яка була надана в оренду з порушенням законодавства. Після пред’явлення позовної заяви відповідач по справі добровільно повернув земельну ділянку.

З метою активізації роботи з виявлення та припинення корупційних правопорушень наказом керівника місцевої прокуратури діє створена наказом керівника постійно діюча міжвідомча група з питань виявлення фактів корупції та вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією у складі керівників Дубенської місцевої прокуратури, СВ Дубенського ВП ГУНП в області та Дубенського міжрайонного відділу СБУ в Рівненській області.

У сфері протидії злочинності та корупції у поточному році місцевою прокуратурою внесено 12 подань в порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами яких, 4 посадових особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності (в тому числі 1 звільнено). 

Водночас у провадженні Дубенського міськрайонного, Млинівського, Демидівського та Радивилівського районних судах з 01.01.2018 перебувало 22 протоколи про вчинення посадовими особами адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. На даний час рішеннями місцевих судів 8 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, ще 11 визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, однак справи закриті у зв’язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності. 

Наприклад, Дубенський міськрайонний суд притягнув до адміністративної відповідальності колишнього працівника Дубенського управління Держказначейства. Чоловік, який працював на посаді завідувача сектору інформаційних технологій та захисту інформації Дубенського управління Державної казначейської служби України Рівненської області, зобов’язаний був своєчасно подати декларацію особи, яка є уповноваженою на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування. Проте екс-чиновник не спромігся вчасно впоратися із завданням, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Не менше уваги приділено і забезпеченню нагляду за додержанням законів органами Національної поліції при виконанні ними покладених на них обов’язків. 

Так, в поточному році виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 14 вчинених (раніше не обліковані) злочини. За січень-грудень поточного року процесуальними керівниками скасовано 92 постанови слідчих про закриття кримінального провадження, напроти 90 минулорічних за аналогічний період. З метою забезпечення проведення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування та неухильного дотримання слідчими вимог КПК України при проведенні такого розслідування у кримінальних провадженнях прокурорами надано 1163 письмових вказівок слідчим. 

З метою забезпечення належної поведінки підозрюваних, запобігання можливості останніх переховуватись від органів досудового розслідування та (або) суду та уникнення ризиків, які можуть негативно вплинути на хід досудового розслідування місцевою прокуратурою до суду подано 80 клопотань про застосування до підозрюваного запобіжного заходу, з них – 52 про тримання під вартою, на противагу 79 таким клопотанням (52 тримання під вартою) за 12 місяців 2017 року.

Щодо підтримання публічного обвинувачення, слід зазначити, що станом на 31.12.2018 у Млинівському, Радивилівському та Демидівському районних судах, Дубенському міськрайонному суді з початку поточного року прокуратурою забезпечено участь прокурорів у розгляді 527 кримінальних справах (501 за аналогічний період минулого року), з них 194 з ухваленням судом обвинувального вироку (147 обвинувальних вироків за 12 місяців минулого року), з яких 66 осіб засуджено до реальної міри покарання у виді позбавлення або обмеження волі. Також місцевою прокуратурою забезпечено участь у 80 судових засіданнях, пов’язаних з виконанням вироків у кримінальних провадженнях.

На території обслуговування місцевої прокуратури з 01.01.2018 по 31.12.2018 усього зареєстровано 2491 кримінальне правопорушення, на противагу 2835 за аналогічний період минулого року або на 12,1% менше. Менше було вчинено злочинів на території м. Дубно (741 на противагу 953 минулорічних, що становить зменшення росту злочинності на 22,24%), Дубенського (519 на противагу 549, або -5,5%), Демидівського (203 на противагу 226 минулорічним), Млинівського (590 проти 630, або на 6,35% менше) та Радивилівського районів  (438 проти 477 минулорічних). 

Загалом на території Дубенського, Млинівського, Демидівського, Радивилівського районів та м. Дубно за 12 місяців 2018 року зменшилась кількість вчинення усіх злочинів за критерієм тяжкості. Не зважаючи на проведену роботу щодо протидії та запобігання злочинності, збільшилась  кількість особливо тяжких злочинів (25 за 12 місяців 2018 року на противагу 21 таким злочинам за аналогічний період минулого року), та злочинів невеликої тяжкості – на противагу 174 минулорічним протягом поточного року зареєстровано 396 таких кримінальних правопорушень. Проте зменшилась кількість зареєстрованих кримінальних проваджень за ознаками злочинів середньої тяжкості, з 448 цьогорічних на противагу 460 минулорічним (найбільший відсоток зменшення рівня злочинності щодо вчинення злочинів середньої тяжкості спостерігається у м. Дубно, що становить -40,3%), та тяжких злочинів з 407 минулорічних до 350 за 12 місяців поточного року, або на -14%.

З числа усіх зареєстрованих кримінальних правопорушень на підконтрольній території з 153 за перше півріччя 2017 року до 155 за аналогічний період поточного року збільшилась кількість злочинів проти життя та здоров'я особи. 

Так, місцевою прокуратурою забезпечується організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом вчинення жителем с.Мирогоща умисного вбивства. Встановлено, що у грудні 2018 року близько 16 години мешканець Дубенського району у своєму будинку під час суперечки із 40-річним племінником наніс останньому один удар сокирою в область голови. Від отриманого тілесного ушкодження той помер на місці. Особі повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, на разі триває досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні.

Крім того, Рівненський районний суд задовольнив клопотання місцевої прокуратури про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно особи, яка вчинила особливо тяжкий злочин за фактом умисного вбивства сином своєї матері. Так, у вересні 2018 року в одному з сіл Радивилівського району в  ранкову пору доби 43-річний чоловік підійшов до матері, яка працювала по господарству, та наніс їй кілька ударів молотом по голові, після чого продовжив бити потерпілу руками та ногами в різні частини тіла. Від спричинених тілесних ушкоджень 64-річна жінка померла на місці події. Чоловіка госпіталізовано до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Разом з тим, суттєво зменшився ріст злочинності у сфері власності, оскільки з 01.01.2017 по 31.12.2017 зареєстровано 723 таких злочинів, на противагу 645 за аналогічний період поточного року, що у більші мірі залежить від значної кількості вироків місцевих судів, якими винних осіб засуджено до реальної міри позбавлення волі.

Так, вироком Дубенського міськрайонного суду визнано винним злочинця із 13-річним стажем, який не давав спокою жителям м. Дубно та Дубенського району, оскільки з початку листопада до 14 грудня минулого року (14 грудня зловмисник затриманий працівниками поліції), 38-річний уродженець та житель м. Дубно здійснив 11 крадіжок чужого майна, 10 з яких з проникненням до житла та володіння іншої особи, та 1 незаконне заволодіння транспортним засобом. У ході досудового розслідування встановлено та під час судового розгляду прокурором доведено, що чоловік, який 30.10.2017 звільнився з місць позбавлення волі на невідбуту частину покарання строком 1 рік та 4 місяці позбавлення волі, перебуваючи перший тиждень на волі, знову розпочав свою злочинну корисливу діяльність.

Дубенський міськрайонний суд погодився зі стороною обвинувачення та призначив обвинуваченому покарання у виді 5 років 1 місяця позбавлення волі.

Наприклад, місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за підозрою 4 жителів області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу та з погрозою застосування такого насильства (розбій), вчиненому за попередньою змовою групою осію, поєднаному з проникненням у інше приміщення). Встанволено, що 19.12.2018 опівночі четверо жителів області, діючи з корисливих мотивів, вчинили зухвалий розбійний напад на автозаправну станцію у с.Панталія Дубенського району. Одягнуті у балаклави зловмисники проникли до приміщення, розбивши металопластикові двері, та, застосувавши насильство і погрожуючи зброєю, відібрали у касира і ще одного працівника АЗС гроші, після чого зникли на автомобілях. 21.12.2018 судом застосовано щодо усіх підозрюваних запобіжні заходи: стосовно одного учасника – у вигляді тримання під вартою без права внесення застави, стосовно інших – цілодобовий домашній арешт, рішення про застосування якого оскаржено прокуратурою до Рівненського апеляційного суду.

Місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) директором приватного підприємства та розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем ліквідатором майна відкритого акціонерного товариства, що завдало шкоди відкритому акціонерному товариству на суму понад 120 тис. грн. В ході проведення досудового розслідування підозрювані свою вину у інкримінованому їм злочині не визнано, однак на основі зібраної достатньої сукупності доказів, прокурором скеровано обвинувальний акт до суду. 

Разом з тим, наступні 8 років та 2 місяці позбавлення волі 27-річний уродженець смт. Млинів проведе у колонії за регулярні крадіжки чужого майна жителів сусідніх районів, який раніше був засуджений за вчинення грабежів, розбоїв та крадіжок. Дубенський міськрайонний суд погодився з позицією прокурора та ув’язнив чоловіка на наступні 8 років, оскільки слідчими при проведенні досудового розслідування встановлено, а прокурором у суді доведено, що у березні та квітні 2016 року зловмисник викрадав з приватних будинків та квартир грошові кошти та золоті прикраси, всього чоловік вчинив крадіжки з чотирьох помешкань, спричинивши потерпілим шкоди на загальну суму близько 37 тисяч гривень.

Разом з тим, Дубенський міськрайонний суд, за підтримання публічного обвинувачення місцевої прокуратури обрав визнав винними трьох жителів Одеської області, які в ніч з 16.05.2018 на 17.05.2018 намагалися заволодіти грошовими коштами зі сховища банкомату, що розташований у Мирогощанському аграрному коледжі. Так, молодики завчасно підготувавшись, оскільки придбали у ТЦ «Епіцентр», болгарку, диски до неї, металовий лом та монтировку, рукавички та ліхтарик, приїхали автомобілем, який зареєстрований у Болгарії до навчального закладу, після чого проникнувши до приміщення, де знаходилось сховище банкомата, попередньо зв’язавши охоронця та вахтера, почали різати металеву стінку банкомата. Однак, грошовими коштами зловмисники так і не заволоділи, оскільки були затримані працівниками поліції КОРД на місці вчинення злочину.

Значно зменшилась і кількість злочинів, вчинених у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту з 83 таких злочинів за минулий рік до 52 за поточний рік.

Впродовж 2018 року місцевою прокуратурою скеровано до судів, що знаходяться на території підконтрольній місцевій прокуратурі, 6 кримінальних проваджень за фактами пропозиції неправомірної вигоди працівникам поліції, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.369 КК України, у 4 з яких судами прийнято кінцеві рішення.

Так, вироком Дубенського міськрайонного суду засуджено місцевого жителя, оскільки останній запропонував інспекторам роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України неправомірну вигоду з метою не складання відносно нього протоколу про вчинення адміністративного правопорушення за порушення правил дорожнього руху. Зловмиснику призначено покарання у виді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень.

Окрім того, вироком Млинівського районного суду від 30.05.2018, жителя смт. Млинів Рівненської області визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.369 КК України та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень, який також запропонував надати неправомірну вигоду працівнику Млинівського ВП Дубенського ВП ГУНП в області.

Однак, збільшилась кількість облікованих злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів з 53 минулорічних до 54 протягом 2018 року, проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та злочини проти журналістів  - з 51 до 88 цьогорічних, або на 42,05%, у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг – з 25 до 48 та злочинів проти правосуддя – з 18 за минулий рік до 27 за поточний рік, або на 33,33% більше.

Позитивними змінами у боротьбі зі злочинністю та корупцією є значне зменшення вчинення злочинів особами, які раніше вчиняли злочини та притягувались до кримінальної відповідальності. Так, протягом 2017 року таких злочини було зареєстровано 320, а протягом поточного – 272, або -15%. З них: на території Дубенського району таких злочинів вчинено 37 на противагу 44 минулорічним, Млинівського – 95 на противагу 76, Демидівського  - 33 проти 31 за минулий рік, Радивилівського – 53 проти 46 минулорічних та м. Дубно – 54 злочин, вчинені особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення на противагу 123 таким злочинам за 12 місяців 2017 року.

Водночас, менше обліковано і злочинів, які вчинені у стані алкогольного сп'яніння, з 62 минулорічних до 50 цьогорічних. Так, на території м.Дубно та Дубенського району за 12 місяців 2018 року вчинено 18 злочинів особами у стані алкогольного сп’яніння (12 місяців 2017 року - 21), Млинівського району – 7 на противагу 9 минулорічним, Радивилівського району – 21 (19 за 12 місяців 2017 року), та на території Демидівського району з 01.01.2018 по 31.12.2018 вчинено 4 злочини у стані алкогольного сп'яніння, коли за 2017 рік таких злочинів було 13. 

Щодо вчинення злочинів іноземними громадянами, то з 01.01.2018 по 31.12.2018 зареєстровано 4 таких кримінальних правопорушень, коди протягом минулого року таких злочини зареєстровано 5.

Не варто залишати поза увагою і участь місцевою прокуратури при розгляді клопотань про виконання вироків. Так, ухвалою Дубенського міськрайонного суду Рівненської області відносно 43-річного жителя міста Дубно скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням та останнього направлено на відбування покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік.
Так, під час судового засідання встановлено, що особа у березні 2017 року вироком Дубенського міськрайонного суду засуджена за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно) до покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік, проте на підставі ст.75 КК України від відбування такого покарання звільнена з встановленням іспитового строку 1 рік з покладенням певних обов'язків. Однак, засуджений покладених на нього обов'язків, які полягали у необхідності періодично з'являтися до органів пробації не виконував. Так, для реєстрації до органів пробації раз у місяць зловмисник з’являвся, однак вчинив вісім адміністративних правопорушень (куріння тютюнових виробів у невстановлених місцях, придбання самогону, розпивання алкогольних напоїв та інші).

Окрім того, відносно засудженого вкотре скеровано обвинувальний акт до суду за обвинуваченням останнього у вчиненні чергової крадіжки, а також на наругу над могилою з корисливих цілей.

Не залишено поза увагою і стан протидії злочинності та корупції у сфері захисту прав і свобод дітей.

Випадків вчинення неповнолітніми особливо тяжких та резонансних кримінальних правопорушень не допущено.

Впродовж 2018 року  у сфері захисту прав дітей місцевою прокуратурою пред’явлено 7 (сім) позовних заяв на загальну суму 3 млн. 927 тис. грн. 

Водночас, активно здійснюється представницька діяльність з метою захисту неповнолітніх. Так, 22.01.2018 до Господарського суду Рівненської області скеровано позовну заяву в інтересах держави в особі Рівненської обласної ради, ВКНЗ «Дубенський медичний коледж» до ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» про усунення перешкод у користуванні приміщенням, площею 946 кв.м., вартістю 262 тис. грн.,  шляхом його звільнення, яка задоволена 29.05.2018., при чому поновлено права 352  студентів. Водночас, місцевою прокуратурою подано і позовну заяву в інтересах держави в особі Дубенської міської ради до управління освіти Дубенської міської ради, ФОП Корнах Р.Л. про визнання договору оренди недійсним, повернення приміщення, площею 101 кв.м., вартістю 224 тис.грн. шляхом підписання акту приймання-передачі, яка на разі перебуває у провадженні Господарського суду Рівненської області. Також, подано заяву в інтересах держави в особі Радивилівської міської ради, КЗ «Радивилівська дитяча школа мистецтв» до ФОП В’юк М.М. про зобов’язання повернення майна, площею 42,7 кв.м, вартістю 104 тис.грн.

Впродовж грудня 2018 року місцевою прокуратурою та її відділами підготовлено позовні заяви в інтересах держави у сфері належної  організації  освітнього процесу та забезпечення безпечних умов навчання для дітей.

Зокрема, прокурорами місцевої прокуратури до Рівненського окружного адміністративного суду скеровано чотири адміністративні позови з вимогами про визнання бездіяльності протиправною Тараканівської сільської ради Дубенського району, Вовковиївської сільської ради Демидівського району,  Бокіймівської сільської ради Млинівського району та Крупецької сільської ради Радивилівського району, та зобов’язання останніх вчинити певні дії у сфері забезпечення пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху на прилеглих до навчальних закладах дорогах з метою захисту життя та здоров’я дітей. 

Дубенською місцевою прокуратурою упродовж 2018 року проведено перевірки діяльності органів Національної поліції, органів з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції щодо додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян на території Дубенського, Радивилівського, Млинівського та Демидівського районів. За результатами проведених перевірок з 1 січня поточного року місцевою прокуратурою внесено 27 актів реагування, за результатами розгляду яких 18 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Варто зауважити, що лише протягом 2018 року до державного бюджету засудженими особами сплачено 105 тисяч гривень, як призначене покарання у виді штрафу за вчинення кримінальних правопорушень. 

У зв’язку з курсом інтеграції України органами прокуратури налагоджену міжнародну діяльність та співпрацю України з суб’єктами міжнародних відносин, цього річ місцевою прокуратурою виконано 1 запит компетентних органів іноземних держав про надання міжнародної правової допомоги, та 3 таких запити підготовлено та скеровано до компетентних органів інших держав.
Постійно ведеться робота з прийому громадян. Щосереди проводиться прийом громадян керівником Дубенської місцевої прокуратури, щовівторка – першим заступником керівника місцевої прокуратури, щочетверга –  заступником керівника місцевої прокуратури.

Крім того, запроваджено графік виїзного прийому громадян керівництвом Дубенської місцевої прокуратури до Радивилівського та Млинівського відділів Дубенської місцевої прокуратури. 

За 12 місяців 2018 року до місцевої прокуратури надійшло 363 (проти 435 звернень за аналогічний період минулого року) звернення, з яких 179 розглянуто (за 12 місяців 2017 року 270), 122 скеровано за належністю для вирішення до інших відомств (123 протягом аналогічного періоду минулого року). З числа облікованих звернень 61 прийнято на особистому прийомі, на противагу 64 минулорічним за аналогічний період.

Крім того, місцевою прокуратурою на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» протягом 2018 року розглянуто 6 запитів на інформацію, з яких за результатами розгляду 2 надано інформацію на запит, а у 4 надано роз’яснення (з 01.01.2017 по 31.12.2017 до місцевої прокуратури надійшло 2 запити на доступ до публічної інформації, у яких надано роз’яснення).

Також, з метою повернення довіри до органів прокуратури, інформування населення про діяльність місцевою прокуратури, стан законності та протидії злочинності та корупції місцевою прокуратурою проводиться тісна співпраця із засобами масової інформації.

Здійснено 307 виступів у засобах масової інформації, на противагу 305 таким виступам за аналогічний період минулого року.
Про результати роботи місцевої прокуратури інформую на виконання вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру». 

Матеріали Дубенської місцевої прокуратури
Рівненської області