Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Інформація про стан законності на території Дубенського району за перше півріччя 2019 року

23 липня 2019

Органами прокуратури постійно приділяється посилена увага зміцненню правового порядку у державі з метою недопущення фактів неправомірних посягань на закріплені Конституцією України суспільний та державний лад, інтереси держави, права та свободи людини та громадянина.

На виконання покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру» функції, місцевою прокуратурою упродовж першого півріччя 2019 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів та спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на піднаглядній території, у тому числі і виконання працівниками правоохоронних органів своїх функціональних обов’язків та подолання злочинності та корупції в регіоні, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин, у сфері охорони довкілля.

Протягом 6 місяців 2019 року при керівнику Дубенської місцевої прокуратури проведено 4 координаційних наради керівників правоохоронних органів міста Дубно, Дубенського, Млинівського, Демидівського та Радивилівського районів. Ініціаторами проведення відповідних нарад у всіх випадках є виключно керівництво місцевої прокуратури. Також, за 6 місяців 2019 року при керівнику місцевої прокуратури та його заступниках проведено 142 оперативні наради із різних питань задля належного функціонування та покращення ефективності роботи підлеглих працівників та працівників правоохоронних органів.

Станом на 30.06.2019, в провадженні судів за позовними заявами Дубенської місцевої прокуратури перебувало 17 справ на суму 443 тис. грн. З початку року судами відкрито проваджень у справах за позовами прокурора на суму 53944 тис.грн. - 5 позовів (в 2018 році лише на 12,3 млн.), задоволено 8 позовних заяви на суму 53732 тис. грн. - 1 позов в господарському судочинстві на суму 53653 тис. грн. 4 позови в кримінальному судочинстві на загальну суму 21 тис. грн., 3 позови в цивільному судочинстві на суму 58 тис. грн. (в 2018 році лише 3 позови на 12,3 млн.) 

Зокрема, місцевою прокуратурою скеровано до Господарського суду Рівненської області позовну заяву в інтересах держави в особі Дубенської міської ради до ВАТ «Дубенський м’ясокомбінат» про повернення земельних ділянок, площею 25,7 га, вартість яких складає 53,653 млн. грн. Рішенням Господарського суду Рівненської області від 12.03.2019 вказана позовна заява задоволена у повному обсязі.

На даний час рішення суду повністю виконане.

Також, скеровано позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Вербської сільської ради до Разкевича І.В. про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу в сумі 54 тис. грн. На даний час відповідач по справ добровільно виконав вимоги прокурора та перерахував до бюджету завдану шкоду.

Також, позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Козинської обєднаної територіальної громади Радивилівського району до Коширець С.Є. про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу в сумі 12 тис. грн., яка перебуває на розгляді. 

Позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Острожецька сільська ради до Грищенко М.В. про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу в сумі 35 тис. грн., яка повністю задоволена судом. 
Загалом, пред’явлено позови про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу на загальну суму 101 тисяча гривень
Окрім цього, позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Підлозцівської сільської ради Млинівського району до ТзОВ "Алекмір" про повернення територіальній громаді в особі Підлозцівської сільської ради земельних ділянок, загальною площею 4,47 гектари, вартістю 189 732,91 грн.

Впродовж 2019 року місцевою прокуратурою скеровано до судів, що знаходяться на території підконтрольній місцевій прокуратурі, 6 кримінальних проваджень за фактами пропозиції неправомірної вигоди працівникам поліції, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.369 КК України, та 3 кримінальних провадження за фактами умисного неподання суб’єктами декларування декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. У 4 із 9 зазначених вище кримінальних провадженнях судами прийнято кінцеві рішення.

Наприклад, скеровано до Дубенського міськрайонного суду обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості за ч.1 ст.369 КК України, згідно якого чоловік хотів надати неправомірну вигоду працівникам Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України. Вироком суду чоловіка визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.369 КК України та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

Станом на 30.06.2019 два кримінальні провадження вказаної категорії розглянуті та сплачено штраф в загальній сумі 17 000 гривень.
Окрім того, скеровано до Радивилівського районного суду обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості у кримінальному правопорушенні, передбаченому ст.366-1 КК України, за фактом умисного неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, не охоплений раніше поданими деклараціями, котрий працював в Управлінні Держгеокадастру у Радивилівському районі Рівненської області на посаді провідного спеціаліста відділу земельного кадастру. Вироком суду особу визнано винним та призначено покарання у виді одного року позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з встановленням іспитового строку на один рік.
Не менше уваги приділено і забезпеченню нагляду за додержанням законів органами Національної поліції при виконанні ними покладених на них обов’язків. 

Так, в поточному році виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 6 вчинених (раніше не обліковані) злочини. 1 з яких на даний час закрито, у 1 триває досудове розслідування та 4 скеровано до суду з обвинувальним актом.
За січень-червень поточного року процесуальними керівниками скасовано 46 постанов слідчих про закриття кримінального провадження, напроти 44 минулорічних за аналогічний період. З метою забезпечення проведення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування та неухильного дотримання слідчими вимог КПК України при проведенні такого розслідування у кримінальних провадженнях прокурорами надано 539 письмових вказівок слідчим, на противагу 485 таким вказівкам за 6 місяців 2018 року. 

З метою забезпечення належної поведінки підозрюваних та уникнення ризиків, які можуть негативно вплинути на хід досудового розслідування місцевою прокуратурою до суду подано 43 клопотань про застосування до підозрюваного запобіжного заходу, з них – 22 про тримання під вартою, на противагу 36 таким клопотанням (21 тримання під вартою) за 6 місяців 2018 року.

Особлива увага приділяється додержанню та застосуванню законів щодо протидії злочинності серед дітей. 

Зокрема, протягом 6 місяців 2019 року 3 неповнолітніми на території м. Дубно та Дубенського району вчинено 3 кримінальних правопорушення середньої тяжкості проти майнових прав громадян. 

Протягом 6 місяців 2019 року на території Радивилівського району 1 неповнолітнім вчинено 1 кримінальне правопорушення середньої тяжкості проти майнових прав громадян. Упродовж 6 місяців 2019 року на території Демидівського району 3 неповнолітніми вчинено 3 кримінальних правопорушення. З них: 2 тяжких злочини проти майнових прав громадян.  Водночас, упродовж цього ж проміжку часу на території Млинівського району 2 неповнолітніми вчинено 2 кримінальних правопорушення середньої тяжкості проти майнових прав громадян. 

Протягом 2019 року працівники ювенальної превенції основну увагу звертали на профілактичну роботу по попередженню правопорушень у місцях відпочинку дітей. Також була проведена першочергова робота по профілактиці та недопущенню скоєння правопорушень учнівською молоддю в навчальних закладах. 

Крім того, місцевою прокуратурою упродовж 2019 року проводилися лекції у навчальних закладах, що знаходяться на території підконтрольній Дубенській місцевій прокуратурі з метою попередження злочинності серед неповнолітніх та роз’яснення законодавства, що захищає права дітей.

На території обслуговування місцевої прокуратури з 01.01.2019 по 30.06.2019 усього зареєстровано 1206 кримінальних правопорушень, на противагу 1281 за аналогічний період минулого року. Менше було вчинено злочинів на території Радивилівського (204 на противагу 215) та Демидівського районів  (99 проти 114 минулорічних). 

Загалом на території Дубенського, Млинівського, Демидівського, Радивилівського районів та м. Дубно за 6 місяців 2019 року зменшилась кількість вчинення усіх злочинів за критерієм тяжкості (окрім особливо тяжких злочинів з 10 за І півріччя 2018 рік до 16 за аналогічний період 2019 року). Так, зокрема,  зменшилась кількість тяжких злочинів (193 за 6 місяців 2019 року на противагу 203 таким злочинам за 6 місяцям 2018 року).

На території підконтрольній місцевій прокуратурі за 2019 рік вчинено 9 кримінальних правопорушень неповнолітніми особами, що на 10 злочинів менше ніж за аналогічний період минулого року (19). З них: на території Дубенського району таких злочинів вчинено 2 на противагу 2 минулорічним, Млинівського – 4 на противагу 2, Демидівського - 3 проти 6 за минулий рік, Радивилівського – 1 проти 0 минулорічних та м. Дубно – 1 злочин на противагу 7 таким злочинам за 2018 рік.

На території м. Дубно та Дубенського району протягом поточного року вчинено злочини групою осіб – 11 (за 6 місяців 2018 року - 5), Млинівського району – 3 (за 2018 рік – 2), Демидівського району – 2 (у 2018 році – 2), а на території Радивилівського району таких злочинів зареєстровано 1, тобто на 3 менше, ніж за даними минулого року.

На території м. Дубно та Дубенського району за 6 місяців 2019 року вчинено злочинів особами у стані алкогольного сп’яніння – 6 (аналогічно за 6 місяців 2018 року - 10), Млинівського району – 1 на противагу 4 минулорічним, Демидівського району – 0 (1 за 6 місяців 2018 року) та на території Радивилівського району з 01.01.2019 по 01.07.2019 вчинено 3 злочини у стані алкогольного сп'яніння, коли за 2018 рік таких злочинів було 12. 

З приводу вчинення злочинів іноземними громадянами, то з 01.01.2019 по 01.07.2019  зареєстровано 9 таких кримінальних правопорушень (1 на території Демидівського району, по 2 на території  Радивилівського та Дубенського районів та 4 на території м. Дубно), коли за перше півріччя минулого року таких злочинів зареєстровано 2 (по 1 на території Млинівського району та м. Дубно).
Щодо підтримання публічного обвинувачення, слід зазначити, що станом на 30.06.2019 у Млинівському, Радивилівському та Демидівському районних судах, Дубенському міськрайонному суді з початку поточного року прокуратурою забезпечено участь прокурорів у розгляді 217 кримінальних провадженнях, з них у 118 - судом постановлено обвинувальні вироки із застосуванням до засуджених реальної міри покарання (кожна 4 особа).

Так, Дубенською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). 
При проведенні досудового розслідування встановлено, що у Дубенському районі у будинку проживали двоє рідних братів: 50-ти та 44-х років, 04.04.2019 вони розпивали алкогольні напої. Випили більш ніж достатньо, адже що стало причиною конфлікту — не пам’ятає. Перебуваючи на подвір’ї, молодший наніс руками й ногами тілесні ушкодження по усьому тілу своєму брату, а після завершення бійки обоє пішли до будинку. Коли ж вранці 44-річний чоловік прокинувся, виявив свого брата у ліжку без ознак життя. Про це він одразу сповістив свого родича, який і викликав поліцію.

Зловмисника негайно було затримано в порядку ст.208 КПК України, та повідомлено останньому про підозру та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. 

На даний час триває розгляд кримінального провадження по суті.

Також, за активної позиції Дубенської місцевої прокуратури судом визнано достатніми зібрані органом досудового розслідування докази для винесення обвинувального вироку у кримінальному провадженні стосовно 65-річного жителя Дубенського району, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 115 КК України (умисне вбивство).  

У суді прокурором доведено, що 15 грудня 2018 року у Млинівському районі чоловік після конфлікту із 39-річним племінником вдарив останнього сокирою по голові. Від отриманого тілесного ушкодження потерпілий помер на місці. 

Після вчиненого вбивства обвинувачений ще 3 дні перебував в господарстві, де знаходилося тіло загиблого.

Вироком Млинівського районного суду чоловіка визнано винним у скоєному злочині та призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі.

Окрім цього, у Радивилівському районі місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно 40-річного мешканця села Ситне Радивилівського району за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).

В ході досудового розслідування слідчими СВ Радивилівського ВП Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області встановлено, що 17 травня 2019 року чоловік пішов із дому в гості до свого знайомого в село Ситне. В будинку чоловіки розпивали спиртні напої. Під час застілля між ними виник конфлікт, внаслідок якого господар оселі двічі вдарив гостя по голові сокирою. Коли зрозумів, що знайомий помер, викопав на своєму городі яму, куди і закопав тіло потерпілого.

28.05.2019 судом застосовано до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. На даний час досудове розслідування триває.

Разом з тим, суттєво зменшився ріст злочинності у сфері власності, оскільки з 01.01.2019 по 30.06.2019 зареєстровано 346 таких злочинів, на противагу 457 за аналогічний період поточного року, що у більшій мірі залежить від значної кількості вироків місцевих судів, якими винних осіб засуджено до реальної міри позбавлення волі.

Так, в результаті належного забезпечення Дубенською місцевою прокуратурою публічного обвинувачення у кримінальному провадженні, суд визнав достатніми зібрані органом досудового розслідування докази для винесення обвинувального вироку стосовно 32-річного жителя Радивилівського району, який будучи раніше судимим за корисливий злочин, з підсобного господарства одного із жителів Радивилівського району здійснив крадіжку чужого майна на суму майже 5 тис.грн. Радивилівським районним судом чоловіку призначено покарання у виді 3 років і 2 місяців позбавлення волі.

Також, погодившись із позицією  прокурора Дубенської місцевої прокуратури  у кримінальному провадженні суд визнав виніс вирок стосовно неповнолітнього жителя міста Дубна, який упродовж січня – лютого 2018 року проникав до житлових будинків та інших приміщень, з яких здійснював крадіжки майна та призначив покарання у виді 4 років позбавлення волі.

Також, Дубенський міськрайонний суд Рівненської області призначив рецедивісту покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі. Чоловік, котрий раніше вже попався на крадіжці, знову став на слизьку доріжку. Так, засуджений, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вирішив нажитися чужим добром. Він слідкував за прохожими, а коли побачив, що один із них кладе мобільний телефон до кишені, то вирішив викрасти засіб зв'язку. Зловмисник прослідкував за переміщеннями потерпілого та у підсумку викрав мобільний з його кишені, посягнувши тим самим на непорушне право власності, що гарантується Конституцією всім без винятку.

Окрім цього, вирок суду отримали два чоловіки, котрі зареєстровані у Дніпропетровській області, перебуваючи у місті Дубно вчиняли крадіжки з помешкань місцевих мешканців. Зловмисники діяли за попередньою змовою, оскільки один із них був пособником та створював умови для здійснення крадіжок, а інший - виконавцем, котрий безпосередньо таємно заволодівав чужим майном. Вказані особи обкрадали помешкання дубенчан, викрадаючи гроші, ювелірні вироби, цінні метали та іноземну валюту. Виконавець отримав три роки обмеження волі у кримінально-виконавчій установі відкритого типу.

Також, на постійному контролі Дубенської місцевої прокуратури перебуває стан виконання судових рішень постановлених за позовами прокурора.

Станом на 30.06.2019 по Дубенській місцевій прокуратурі сума за рішеннями, що підлягали виконанню в поточному році становила 63528 тис. грн. (сума за рішеннями звітного року – 61362 тис. грн.), з них вже реально виконано 55080 тис. грн. Реально повернуто земельних ділянок на загальну площу-25,9 га. 

Окрім цього, Дубенською місцевою прокуратурою Рівненської області повідомлено про підозру 29-річному жителю Тернопільської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, а саме: самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю.  

Під час досудового розслідування слідчими СВ Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області встановлено, що чоловік будучи директором одного з приватних підприємств Рівненщини, з метою отримання прибутку, у 2018 році на території однієї із селищних рад Дубенського району вчинив самовільне зайняття 31 земельної ділянки загальною площею 85,257 га, шляхом посіву насаджень сільськогосподарських культур, їх обробітку та збору урожаю, незважаючи на те, що ця земля перебувала в оренді приватного підприємства з Київщини.

Протиправними діями підозрюваного завдано значної шкоди законному володільцю, в якого перебувала ця земельна ділянка в користуванні, та склала понад 616 тис.грн.

На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

За 6 місяців поточного року до місцевої прокуратури з 01.01.2019 по 31.06.2019 надійшло 155 (проти 187 звернень за аналогічний період минулого року) звернення, з яких 71 розглянуто (за ІІ квартал 2018 року 108), 70 скеровано за належністю для вирішення до інших відомств (66 протягом аналогічного періоду минулого року). 

З числа облікованих звернень 30 прийнято на особистому прийомі (34 за аналогічний період 2018 року). Протягом 6 місяців 2019 року 14 звернень виключено з обліку, у зв’язку з внесенням відомостей до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення (13 за ІІ квартал 2018).

Крім того, місцевою прокуратурою на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» протягом 6 місяців  2019 року розглянуто 4 запити на інформацію, за результатами розгляду яких надано інформацію на запит, (з 01.01.2018 по 30.06.2018 до місцевої прокуратури надійшли 3 запити на доступ до публічної інформації, за результатами розгляду яких також надано відповідь на інформацію).

З 01.01.2019 року у Дубенській місцевій прокуратурі діє сайт (dubnoprok.rv.ua), на якому розміщено організаційно-виконавчі документи, основні новини та публікації.

На виконання вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру» інформую Вас про результати роботи місцевої прокуратури. 

Матеріали Дубенської місцевої прокуратури
Рівненської області