Дубенська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Інформація в органи влади за 2019 рік

10 січня 2020

Органами прокуратури постійно приділяється посилена увага зміцненню правового порядку у державі з метою недопущення фактів неправомірних посягань на закріплені Конституцією України суспільний та державний лад, інтереси держави, права та свободи людини та громадянина.

На виконання покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру» функції, місцевою прокуратурою упродовж 2019 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів та спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на піднаглядній території, у тому числі і виконання працівниками правоохоронних органів своїх функціональних обов’язків та подолання злочинності та корупції в регіоні, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин, у сфері охорони довкілля.

Протягом 2019 року при керівнику Дубенської місцевої прокуратури проведено 7 координаційних нарад керівників правоохоронних органів міста Дубно, Дубенського, Млинівського, Демидівського та Радивилівського районів. Ініціаторами проведення відповідних нарад у всіх випадках є виключно керівництво місцевої прокуратури. Також, за 12 місяців 2019 року при керівнику місцевої прокуратури та його заступниках проведено 195 оперативних нарад із різних питань задля належного функціонування та покращення ефективності роботи підлеглих працівників та працівників правоохоронних органів.

Упродовж 12 місяців 2019 року в провадженні судів за позовними заявами Дубенської місцевої прокуратури перебувало 17 справ на суму 443 тис. грн. З початку року судами відкрито проваджень у справах за позовами прокурора на суму 57764 тис.грн. - 5 позовів (в 2018 році лише на 12,3 млн.), задоволено 8 позовних заяви на суму 53732 тис. грн. - 1 позов в господарському судочинстві на суму 53653 тис. грн. 4 позови в кримінальному судочинстві на загальну суму 21 тис. грн., 3 позови в цивільному судочинстві на суму 58 тис. грн. (в 2018 році лише 3 позови на 12,3 млн.)

Зокрема, місцевою прокуратурою скеровано до Господарського суду Рівненської області позовну заяву в інтересах держави в особі Дубенської міської ради до ВАТ «Дубенський м’ясокомбінат» про повернення земельних ділянок, площею 25,7 га, вартість яких складає 53,653 млн. грн. Рішенням Господарського суду Рівненської області від 12.03.2019 вказана позовна заява задоволена у повному обсязі. На даний час рішення суду повністю виконане.

Також, скеровано позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Вербської сільської ради до Разкевича І.В. про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу в сумі 54 тис. грн. На даний час відповідач по справ добровільно виконав вимоги прокурора та перерахував до бюджету завдану шкоду.

Також, позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Козинської обєднаної територіальної громади Радивилівського району до Коширець С.Є. про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу в сумі 12 тис. грн., яка перебуває на розгляді.

Позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Острожецька сільська ради до Грищенко М.В. про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу в сумі 35 тис. грн., яка повністю задоволена судом.

Загалом, пред’явлено позови про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу на загальну суму 101 тисяча гривень

Окрім цього, позовну заяву за позовом Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Підлозцівської сільської ради Млинівського району до ТзОВ "Алекмір" про повернення територіальній громаді в особі Підлозцівської сільської ради земельних ділянок, загальною площею 4,47 гектари, вартістю 189 732,91 грн.

Також, рішенням Рівненського окружного адміністративного суду відмовлено у задоволенні позовної заяви в інтересах держави до Боремельської сільської ради про визнання діяльності останньої протиправною та зобов’язання вчинити певні дії (щодо виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки навчальних закладів) на загальну суму 3627 тис. грн. Проте, вказаний позов розглянуто та задоволено судом апеляційної інстанції.

Впродовж 2019 року місцевою прокуратурою скеровано до судів, що знаходяться на території підконтрольній місцевій прокуратурі, 18 кримінальних проваджень за фактами пропозиції неправомірної вигоди працівникам поліції, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.369 КК України, та 3 кримінальних провадження за фактами умисного неподання суб’єктами декларування декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. У 13 із 21 зазначених вище кримінальних провадженнях судами прийнято кінцеві рішення. Загальна сума накладених штрафів становить 85 000 гривень.

Наприклад, до Дубенського міськрайонного суду скеровано 2 обвинувальні акти за фактами умисного неподання депутатами однієї з селищних рад об’єднаних територіальних громад Дубенського району Рівненської області  декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 366-1 КК України). Встановлено, що вказані депутати, достовірно знаючи про необхідність декларування шляхом реєстрації та внесення відповідних відомостей на офіційному веб-сайті НАЗК, умисно не подали до Єдиного державного реєстру декларацій власні е-декларації за 2016 та 2017 роки. Вироком Дубенського міськрайонного суду від 20.11.2019 цих осіб визнано винними та призначено покарання кожному у виді 150 (ста п’ятидесяти) годин громадських робіт з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 1 (один) рік.

Окрім того, скеровано до Радивилівського районного суду обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості у кримінальному правопорушенні, передбаченому ст.366-1 КК України, за фактом умисного неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, не охоплений раніше поданими деклараціями, котрий працював в Управлінні Держгеокадастру у Радивилівському районі Рівненської області на посаді провідного спеціаліста відділу земельного кадастру. Вироком суду особу визнано винним та призначено покарання у виді одного року позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з встановленням іспитового строку на один рік.

Не менше уваги приділено і забезпеченню нагляду за додержанням законів органами Національної поліції при виконанні ними покладених на них обов’язків.

Так, в поточному році виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 9 вчинених (раніше не обліковані) злочини, 3 з яких на даний час закрито, у 2 триває досудове розслідування та 4 скеровано до суду з обвинувальним актом.

Протягом поточного року процесуальними керівниками скасовано 94 постанов слідчих про закриття кримінального провадження. З метою забезпечення проведення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування та неухильного дотримання слідчими вимог КПК України при проведенні такого розслідування у кримінальних провадженнях прокурорами надано 1172 письмові вказівки слідчим.

З метою забезпечення належної поведінки підозрюваних та уникнення ризиків, які можуть негативно вплинути на хід досудового розслідування місцевою прокуратурою до суду подано 66 клопотань про застосування до підозрюваного запобіжного заходу, з них – 36 про тримання під вартою, 18 – про застосування до особи запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, 12 – особисте зобов’язання.

Особлива увага приділяється додержанню та застосуванню законів щодо протидії злочинності серед дітей.

Зокрема, впродовж 2019 року неповнолітніми на території м. Дубно та Дубенського району вчинено 9 кримінальних правопорушення середньої тяжкості проти майнових прав громадян, досудове розслідування в яких завершено та матеріали кримінальних проваджень скеровано до суду.

На території Радивилівського району 1 неповнолітнім вчинено 1 кримінальне правопорушення середньої тяжкості проти майнових прав громадян. Упродовж 2019 року на території Демидівського району 4 неповнолітніми вчинено 4 кримінальних правопорушення. З них: 2 тяжких злочини проти майнових прав громадян.  Водночас, упродовж цього ж проміжку часу на території Млинівського району 3 неповнолітніми вчинено 3 кримінальних правопорушення середньої тяжкості проти майнових прав громадян.

Впродовж 2019 року працівники ювенальної превенції основну увагу звертали на профілактичну роботу по попередженню правопорушень у місцях відпочинку дітей. Також була проведена першочергова робота по профілактиці та недопущенню скоєння правопорушень учнівською молоддю в навчальних закладах.

Крім того, місцевою прокуратурою постійно проводилися лекції у навчальних закладах, що знаходяться на території підконтрольній Дубенській місцевій прокуратурі з метою попередження злочинності серед неповнолітніх та роз’яснення законодавства, що захищає права дітей.

На території міста Дубно та Дубенського району зареєстровано 1126 кримінальних правопорушень, на противагу 1281 за аналогічний період минулого року. Менше було вчинено злочинів на території Млинівського (509 на противагу 561 за 2018 рік) та Радивилівського районів  (419 проти 433 минулорічних).

Загалом на території Дубенського, Млинівського, Демидівського, Радивилівського районів та м. Дубно впродовж 2019 року зменшилась кількість вчинення усіх злочинів за критерієм тяжкості, окрім особливо тяжких злочинів. Так, зокрема,  на території Млинівського району зменшилась кількість облікованих тяжких кримінальних правопорушень (з 98 до 82, або -16,3%), середньої тяжкості (з 105 до 90, або -13,3 %) невеликої тяжкості на рівні минулого року (73 проти 73 або 0%).

На території підконтрольній місцевій прокуратурі за 2019 рік вчинено 18 кримінальних правопорушень неповнолітніми особами, що на 14 злочинів менше ніж за аналогічний період минулого року (32). З них: на території Дубенського району таких злочинів вчинено 6 на противагу 8 минулорічним, Млинівського – 3 на противагу 13, Демидівського - 4 проти 7 за минулий рік, Радивилівського – 1 проти 2 минулорічних та м. Дубно – 4 злочин на противагу 7 таким злочинам за 2018 рік.

На території м. Дубно та Дубенського району протягом поточного року вчинено злочини групою осіб – 15 (2018 року - 7), Млинівського району – 5 (за 2018 рік – 4), Демидівського району – 3 (у 2018 році – 5), а на території Радивилівського району таких злочинів зареєстровано 2, тобто на 4 менше, ніж за даними минулого року.

На території м. Дубно та Дубенського району за 6 місяців 2019 року вчинено злочинів особами у стані алкогольного сп’яніння – 10 (2018 року - 17), Млинівського району – 4 на противагу 7 минулорічним, Демидівського району – 2 (4 за 12 місяців 2018 року) та на території Радивилівського району вчинено 7 злочини у стані алкогольного сп'яніння, коли за 2018 рік таких злочинів було аж 20.

З приводу вчинення злочинів іноземними громадянами, то з 01.01.2019 по 27.12.2019  зареєстровано 15 таких кримінальних правопорушень, найбільше на території м.Дубно та Дубенського району.

Щодо підтримання публічного обвинувачення, слід зазначити, що станом на 27.12.2019 у Млинівському, Радивилівському та Демидівському районних судах, Дубенському міськрайонному суді з початку поточного року прокуратурою забезпечено участь прокурорів у розгляді 424 кримінальних проваджень, з них до кожної 4 особи  судом постановлено обвинувальні вироки із застосуванням реальної міри покарання.

Так, Дубенською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

У суді прокурором доведено, що житель с. Великі Загірці, Дубенського району на початку квітня 2019 року у будинку за місцем власного проживання під час конфлікту із своїм 50-річним братом наніс останньому тяжкі тілесні ушкодження, які в подальшому спричинили смерть потерпілого.

Вину у вчиненні злочину обвинувачений визнав повністю. У вказаній справі Демидівським районним судом 30.08.2019 чоловіку призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 7 років.

Також, за активної позиції Дубенської місцевої прокуратури судом визнано достатніми зібрані органом досудового розслідування докази для винесення обвинувального вироку у кримінальному провадженні стосовно 40-річного жителя Радивилівського району, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 115 КК України (умисне вбивство).  

В ході проведення досудового розслідування встановлено, а при судовому слідстві прокурором Радивилівського відділу Дубенської місцевої прокуратури доведено, що у травні 2019 року 40-річний житель Радивилівського району, перебуваючи у будинку за місцем свого проживання, що у с. Ситне Радивилівського району, під час конфлікту, що виник на ґрунті особистих неприязних відносин,  умисно завдав 36-річному чоловіку три удари лезом сокири та два удари обухом сокири в область потиличної ділянки голови, внаслідок чого потерпілий помер на місці події. Вироком суду чоловіка засуджено до покарання у виді позбавлення волі строком на 10 років.

Окрім цього, за активної позиції прокурора Дубенської місцевої прокуратури винесено обвинувальний вирок стосовно жителя Млинівського району, який наніс множинні тілесні ушкодження своєму товаришеві, від яких останній помер. У суді прокурором доведено усі обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України, та вироком суду винного засуджено до 8 років 6 місяців позбавлення волі.

Також, судом визнано достатніми зібрані органом досудового розслідування докази для ухвалення обвинувального вироку у кримінальному провадженні стосовно 43-річного дубенчанина, який вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 309, ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України (придбання, зберігання, виготовлення наркотичної речовини без мети збуту, незаконне виготовлення, зберігання наркотичної речовини з метою збуту, придбання та зберігання прекурсорів з метою їх використання для виготовлення наркотичних засобів, вчиненні в особливо великих розмірах).  

Прокурором доведено, що чоловік, в порушення вимог Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори"  упродовж 2017 року придбав прекурсори для виробництва особливо-небезпечного наркотичного засобу «опію ацетильованого», який в подальшому продавав місцевим мешканцям у шприцах.

Вироком Дубенського міськрайонного суду чоловіка визнано винним у скоєних злочинах та призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Разом з тим, ріст злочинності у сфері власності залишається на рівні минулого року з незначним зменшенням. Так з 01.01.2019 по 27.12.2019 зареєстровано 451 таких злочинів, на противагу 454 за аналогічний період минулого року, що у більшій мірі залежить від значної кількості вироків місцевих судів, якими винних осіб засуджено до реальної міри позбавлення волі.

Так, прокурорами Дубенської місцевої прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно 44-річного жителя Радивилівського району, який вчиняв крадіжки чужого майна.

У суді обвинувачем доведено, що чоловік, який раніше судимий, у жовтні та листопаді 2017 року таємно викрадав у жителів міста Радивилів мобільні телефони та інші речі.

Обвинувачений свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень визнав частково, однак прокурором у суді було доведено його причетність до вчинення вказаних злочинів та вироком Кузнецовського міського суду від 18.11.2019, з урахуванням позиції прокурора особу визнано винним за ч. 2 ст. 185 України (крадіжка, вчинена повторно) та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки 6 місяців.

Також, погодившись із позицією  прокурора Дубенської місцевої прокуратури  у кримінальному провадженні суд визнав виніс вирок стосовно неповнолітнього жителя міста Дубна, який упродовж січня – лютого 2018 року проникав до житлових будинків та інших приміщень, з яких здійснював крадіжки майна та призначив покарання у виді 4 років позбавлення волі.

Окрім цього, набрав законної сили вирок Дубенського міськрайонного суду, за яким  засуджено 39-річного чоловіка за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України (грабіж, вчинений повторно) до реальної міри покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки і 1 місяць у кримінально-виконавчій установі закритого типу.

Встановлено, що неодноразово судимий за майнові злочини дубенчанин у жовтні 2018 перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вирішив нажитися чужим добром. Обравши потенційну жертву злочину, прослідкував за нею  та відкрито для оточуючих викрав мобільний телефон з чужої кишені.

Після затримання грабіжник визнав свою провину та щиро розкаявся.

Також, на постійному контролі Дубенської місцевої прокуратури перебуває стан виконання судових рішень постановлених за позовами прокурора.

Станом на 27.12.2019 по Дубенській місцевій прокуратурі сума за рішеннями, що підлягали виконанню в поточному році становила 63528 тис. грн. (сума за рішеннями звітного року – 61362 тис. грн.), з них вже реально виконано 55080 тис. грн. Реально повернуто земельних ділянок на загальну площу-25,9 га.

Окрім цього, Дубенською місцевою прокуратурою Рівненської області повідомлено про підозру 29-річному жителю Тернопільської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, а саме: самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю. 

Під час досудового розслідування слідчими СВ Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області встановлено, що чоловік будучи директором одного з приватних підприємств Рівненщини, з метою отримання прибутку, у 2018 році на території однієї із селищних рад Дубенського району вчинив самовільне зайняття 31 земельної ділянки загальною площею 85,257 га, шляхом посіву насаджень сільськогосподарських культур, їх обробітку та збору урожаю, незважаючи на те, що ця земля перебувала в оренді приватного підприємства з Київщини.

Протиправними діями підозрюваного завдано значної шкоди законному володільцю, в якого перебувала ця земельна ділянка в користуванні, та склала понад 616 тис.грн.

На даний час кримінальне провадження перебуває в суді.

За 12 місяців поточного року до місцевої прокуратури з 01.01.2019 по 27.12.2019 надійшло 276 (проти 363 звернень за аналогічний період минулого року) звернення, з яких 111 розглянуто (за 2018рік - 198), 108 скеровано за належністю для вирішення до інших відомств (122 протягом аналогічного періоду минулого року).

З числа облікованих звернень 37 прийнято на особистому прийомі (65 за аналогічний період 2018 року). Протягом 12 місяців 2019 року 29 звернень виключено з обліку, у зв’язку з внесенням відомостей до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення (24 за аналогічний період минулого року).

Крім того, місцевою прокуратурою на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» впродовж  2019 року розглянуто 8 запитів на інформацію, за результатами розгляду яких надано інформацію на запит, (з 01.01.2018 по 31.12.2018 до місцевої прокуратури надійшли 6 запитів на доступ до публічної інформації, за результатами розгляду яких також надано відповідь на інформацію).

З 01.01.2019 року у Дубенській місцевій прокуратурі діє сайт (dubnoprok.rv.ua), на якому розміщено організаційно-виконавчі документи, основні новини та публікації.

На виконання вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру» інформую Вас про результати роботи місцевої прокуратури.

Матеріали Дубенської місцевої прокуратури
Рівненської області