Дубенська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Dubno

Прокурори Рівненщини відстояли права учнів на безоплатне харчування

08 квітня 2020

Дубенською місцевою прокуратурою Рівненської області постійно вживаються дієві заходи щодо захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства засобами представницького характеру.

З метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлено основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини.

Так, на усунення порушень законодавчо визначених пільгових умов оплати харчування дітей у навчальних закладах для малозабезпечених сімей, Дубенською місцевою прокуратурою Рівненської області пред’явлено позовну заяву в інтересах держави до однієї із селищних рад Дубенського району про зобов’язання прийняти рішення щодо забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 5-11 класів, які мешкають у сім’ях, що одержують державну соціальну допомогу, як малозабезпечені сім’ї та потребують соціальної підтримки.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 30.03.2020 позовні вимоги прокуратури підтримано та позов задоволено у повному обсязі.

Відтак, завдяки втручанню Дубенської місцевої прокуратури Рівненської області учнів 5-11 класів, що одержують державну соціальну допомогу, звільнено від плати за харчування.

Законність додержання інтересів держави і дітей при організації та забезпеченні освітнього процесу перебуває на постійному контролі прокуратури Рівненської області.

Матеріали Дубенської місцевої прокуратури
Рівненської області